نظرات برخی از مشتریان

امروزه بسیاری از یخچال های مدرن بخصوص یخچال های دو قلو و ساید بای ساید مجهز به آب سرد کن و یخ ساز هستند که این عوامل بخصوص در یخچال های ساید نیاز به لوله کشی آب و اتصال انشعاب آب سرد به یخچال دارد.

موضوع تامین آب یخچال تنها با لوله کشی آب یخچال انجام نمی شود و بسیاری از افرادی که از این یخچال ها استفاده می کنند سعی می کنند آب را بصورت دستی به یخچال انتقال دهند که البته کار پر مشغله ای است و گاها باعث فراموش شدن و مشکل نبود آب در یخچال می شود.

لوله کشی آب یخچال 1

نمایی از آب سرد کن یخچال

خوب طبیعی است که به دلیل جدید بودن این تکنولوژی ها در یخچال ها از خانه هایی که تا حدود 10 یا 15 سال پیش ساخته شده است نمی توان انتظار داشت که لوله مورد نظر برای یخچال پیش بینی شده باشد و باید برای لوله کشی آب یخچال بعدا دست به کار شد. در این مقاله هم برای خانه هایی نو ساز و هم برای خانه های قدیمی تر توضیح خواهیم داد که چگونه می توانید آب سرد یخچال را تامین کنید.

لوله کشی یخچال در خانه های نو ساز

طبیعتا خانه های جدید به دلیل توجه به موضوع نوین بودن یخچال ها معمولا نقشه کش و مهندس تاسیسات یک انشعاب آب سرد برای یخچال پیش بینی می کنند. در این حالت هم می توانید اگر لوله کشی به روش کلکتوری دارید یک انشعاب مجزا برای یخچال در نظر بگیرید و هم می توانید از انشعاب های سینک و یا ماشین لباسشویی یا ماشین ظرفشویی یک انشعاب اضافی دریافت کنید.

لوله کشی آب یخچال 2

انشعاب تکی کنار لوله گاز برای تامین آب یخچال است

در این حالت به جای اتصال زانو به لوله 5 لایه یا هر نوع لوله کشی دیگر باید یک سه راهی اتصال دهید و از یک طرف سه راهی انشعابی برای یخچال بگیرید. سپس باید در فاصله حدود 30 تا 40 سانتی متری سطح زمین یک انشعاب آب سرد تعبیه کنید تا آب یخچال را تامین کند.

لوله کشی آب یخچال 3

گرفتن انشعاب برای یخچال در لوله کشی زیر سقفی آب

لوله کشی یخچال در خانه های قدیمی تر

حال اگر در خانه شما لوله یخچال پیش بینی نشده باشد می توانید با یک روش لوله کشی رو کار ساده آب مورد نیاز یخچال را تامین کنید.

برای این منظور باید یکی از شیرهای پیسوار سینک روشویی و یا ماشین ظرفشویی یا لباسشویی را باز کنید و در پشت آن یک سه راهی تعبیه کنید. سپس از این سه راهی یک لوله کشی روکار ترجیحا با لوله 5 لایه تا محل تعبیه یخچال انجام دهید.

لوله کشی آب یخچال 4

گرفتن انشعاب از پشت لوله سینک با استفاده از والو

ضمنا باید در طول مسیر بوسیله بست های مخصوص لوله را مهار کنید.

اما وقتی لوله تامین آب یخچال را تا پای یخچال کشیدید معمولا توصیه بر این است که آب مورد نیاز یخچال را از دستگاه تصفیه آب خانگی اگر دارید تامین نمایید و اگر خود یخچال مجهز به فیلتر تصفیه آب نیست برای تصفیه آب ورودی یخچال اقدام به نصب یک فیلتر تصفیه آب در مسیر آب ورودی یخچال بکنید.

لوله کشی آب یخچال 5

اصلاح لوله کشی قدیمی خانه و تعبیه لوله تامین آب یخچال

لوله کشی یخچال از دستگاه تصفیه آب

اگر در خانه از دستگاه تصفیه آب استفاده می کنید بهتر است آب مورد نیاز یخچال را از دستگاه تصفیه آب تامین کنید. برای این کار کافی است که از مسیر لوله آب به سمت شیر مصرفی که برای آب خوردن بر روی سینک نصب می شود یک انشعاب برای یخچال بگیرید.

در این حالت یک سه راهی به لوله خروجی دستگاه تصفیه آب باید اتصال دهید. یک سمت سه راهی را به شیر تامین آب شرب سینک و سر دیگر را با استفاده از یک لوله کشی رو کار به یخچال و قسمت ورودی آب یخچال اتصال دهید.

اگر از این روش استفاده کردید و یخچال شما هم مجهز به فیلتر تصفیه آب بود به منظور صرفه جویی در هزینه ها بهتر است فیلتر یخچال را از جای خود خارج کنید و فقط از همان دستگاه تصفیه آب استفاده کنید.

لوله کشی آب یخچال 6

نحوه گرفتن انشعاب از دستگاه تصفیه آب برای یخچال

البته برخی از افرادی هم که یخچال آنها مجهز به فیلتر نیست می توانند قبل از اتصال لوله به یخچال اقدام به خرید فیلترهای آب مخصوص یخچال بکنند و آن را ابتدا در مسیر لوله یخچال به شیر تتامین آب و از طرف دیگر آن لوله خروجی را به ورودی یخچال اتصال دهند.

لوله کشی آب یخچال 7

نحوه نصب فیلتر تصفیه آب به ورودی یخچال

نحوه اتصال لوله کشی آب به یخچال

توجه داشته باشید که یخچال ها تفاوت های زیادی با هم دارند. امروزه اغلب یخچال ها دارای فیلتراسیون مجهزی هستند که با داشتن یک پیش فیلتر، یک فیلتر کربن فعال و یک فیلتر اسمز معکوس آب شرب وارد شده به یخچال را بالغ بر 98 درصد تصفیه می کنند.

اسمز معکوس نوعی فیلتر غشایی ممبران است که امروزه در صنعت تولید دستگاه تصفیه آب از آن استفاده می شود. این فیلتر ممبران با داشتن روزنه های میکروسکپی به اندازه 0.0001 میکرون باعث می شود تا آب تا اندازه بالغ بر 98.8 درصد تصفیه شود. روش کار این فیلترها به این صورت است که با فشار پمپ آب، آب در سمت دیگر این فیلتر بصورت بخار آب در می آید و تنها مولکول های شفاف آب و بدون هیچگونه آلاینده ای می توانند از این روزنه عبور کنند.

فیلتر اسمز معکوس به فیلتر ممبران هم شهرت دارد و باید بصورت دوره ای و معمولا سالیانه تعویض شود. بصورت کلی از فیلتر اسمز معکوس امروزه برای شیرین کردن آب هم استفاده می شود.

این نوع یخچال ها نیاز دارند تا در زمان های تعیین شده اقدام به تعویض فیلترهای آنها بشود تا کیفیت آب خود را داشته باشند. اما با این وجود تفاوت کار ما برای اتصال لوله آب به یخچال در این موضوع است که آب ورودی به یخچال در صورتیکه فیلتر دار باشد و یا بدون فیلتر باشد به شکل متفاوتی به یخچال نصب می شود.

در مدل های بدون فیلتر تنها کافی است که لوله ورودی آب یخچال را پیدا کنید و با استفاده از شیلنگ های مخصوص یک سر شیلنگ را به شیر ورودی آب سرد و سر دیگر را به یخچال اتصال دهید.

لوله کشی آب یخچال 8

مکان اتصال شیلنگ ورودی آب یخچال

اما برای اتصال آب به یخچال های دارای فیلتر تصفیه آب باید به روش زیر لوله کشی آب را به یخچال اتصال دهید:

  • ابتدا برق یخچال را قطع کنید و شیر وردی یخ ساز یخچال را که در پشت یخچال تعبیه شده قطع کنید.
  • یخچال را کمی جلو بکشید و در قسمت پایین یخچال یک منبع آب خواهید دید که یک لوله درپوش دار از آن بیرون آمده است.
  • معمولا درون بسته بندی یخچال یک شیلنگ برای اتصال آب تعبیه شده است. این شیلنگ را باید از یک سمت به این ورودی آب اتصال دهید. در نظر داشته باشید که نیازی به تفلون نیست. ضمنا اگر شیلنگ یخچال را پیدا نکردید می توانید آن را از تاسیساتی ها تهیه کنید

لوله کشی آب یخچال 9

محل تعبیه فیلتر یخچال

  • ورودی آب لوله آب یخچال را قطع کنید.
  • شیر مخصوص یخچال را که سری مشخص و باریکی دارد را باید به زانوی شیر ورودی آب یخچال اتصال دهید.
  • سمت دیگر شیلنگ را به این شیر نصب کنید.
  • آب را باز کنید و اجازه دهید کمی وارد آب سرد کن یخچال شود و اگر یخ ساز دارد پس از اطمینان از عدم نشتی والو یخ ساز را باز کنید.

لوله کشی آب یخچال 10

شیر مخصوص یخچال

برای لوله کشی و اتصال آب یخچال خود به دستگاه تصفیه آب بهتر است از تخصص کارشناسان ما بهره بگیرید. دانش و مهارت کارشناسان ما باعث خواهد شد تا در کمترین زمان بهترین خدمات را با بالاترین کیفیت از ما دریافت نمایید.

ضمن اینکه استقرار کارشناسان ما در همه گوشه و کنار تهران باعث شده تا در کمترین زمان از لحظه تماس شما کارشناسان ما به محل شما مراجعه و درخواست شما را انجام دهند.

از محاسن استفاده از خدمات گروه تاسیسات 24 ساعته تعهد و ضمانت کار توسط مجریان با سابقه و متبحر ما می باشد. ضمن اینکه شما می توانید در تمام روزهای هفته حتی ایام تعطیل برای دریافت مشاوره رایگان و خدمات مورد نیاز با کارشناسان ما در تماس باشید.

اشتراک گذاری:
برچسب ها: لوله کشی آب

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود +1 # محمد رضایی 1398-03-17 00:18
سلام من یخچال ساید سامسونگ خریدم ولی لوله کشی نکردم میخواستم بدونم حتما با اب باید ازش استفاده کنم یا بدون اب هم میشه ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +3 # جلال شریفی 1398-03-18 17:54
سلام .. استفاده کنید بهتره میتونید استفاده نکنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # عبدي 1398-03-19 12:07
سلام
يخچال من سامسونگfsr14 ميباشداگربخواهم از دستگاه تصفيه
آب يك انشعاب به ورودي آب يخچال بگيرم.آيا بايدفيلتر داخل يخچال را
بازكنم درصورت باز كردن فيلترآب به داخل يخچال نشت نمي كند.
باتشكر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جلال شریفی 1398-03-21 10:18
سلام اگه درست اتصالات رو جا بزنید چرا نشت کند کمی دقت و حوصله میخاد برای نصب اتصالات
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # سیدجواد 1398-03-27 14:11
سلام دوستان
درجه یخچال بایدمعمولا روی چه عددی باشه
بالایخچال وپایین فریزرولی ترموستات که دریخچال قرارداردبایدروی چه درجه ای تنظیم بشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جلال شریفی 1398-04-03 15:26
سلام بستگی ب نوع و مارک یخچال داره شما حتما دفترچه رو مطالعه کنید هر برندی یه دما رو مشخص میکن ..ولی اصولا قسمت ترموسات یه نوشته مینیوم ماکزیموم داره شما وسط بزار
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # حمید 1398-04-06 16:36
سلام.ما یخچال ساید دوو مدل2811خریدیم نمیدونم فیلترش کجا قرار میگیره و چجور ب اب شهری وصل کنیم میشه راهنمایی کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # جلال شریفی 1398-04-08 22:41
سلام فیلتر درپوش داره باید درپوششو باز کنید فیلتر داخل محفظه قرار داره علامت مشخص درج شده روی قسمت درپوش
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # امیرحسین 1398-04-24 20:40
سلام من یخچال ساید بای ساید مدل ال جی رو به آب شهری وصلش کردم ولی آبی که از یخچال بیرون میاد خنک اصلا نیست‌....علتش چیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # رضا پیری 1398-04-25 16:16
سلام وقت بخیر
برید و به تنظیمات ساید نگاه کنید احتمالا
درجه اب ساید رو دمای مناسبی تنظیم نیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حمید 1398-05-30 23:08
با سلام می خواهم اقدام به تعویض لوله آب یخچال ساید LG نمایم. اما لوله قبلی از داخل فلکه و شیر بیرون نمی آید. چه باید کرد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +2 # سید امین 1398-06-02 12:15
با سلام و وقت بخیر. ببینید شلنگ که سمت یخچال باشد خیلی راحت فیتینگ را فشار داده و در میاورید ولی در مورد شیر یخچالی یا فلکه ایی اینجور نیست باید مهره ایی که یا برنجی هست و یا پلاستیکی را به سمت چپ شیر بچرخانید تا مهره با شود و بعد با کمی بازی و تکان دادن خیلی راحت از جای خود در میاید. با تشکر.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ابراهیم معز 1398-06-24 13:35
سلام یخچال سایدم در جابجایی شلنگ های 6 و 8 آب پشت یخچال از چند جا نشست پیدا کرده که نزدیک به ورودی پشت یخچال است با زدن رابط نیز مشکل نشت بر طرف نشد . قصد تعویض شلنگ آب را دارم هزینه تعمیر در محل مزید امتنان است .
سپاسگزارم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مجتبی اسمعیلی 1398-07-14 08:27
سلام وقت بخیر
جهت آگاهی از هزینه های خدمات لطفا شماره تماس خود را بدهید تا همکاران من در اسرع وقت باهاتون تماس بگیرند و یا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # ایمان 1398-07-07 20:02
سلام
شیلنگ ابریز یخچال سایدم داخل بخش فریزر پاره شده.میشه عوضش کرد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-09-17 00:38
سلام کاربر عزیز و گرامی برای تعویض با نمایندگی یخچالتون تماس بگیرید یا با شرکت تاسیسات 24 تماس بگیرید مشکل شما رو سرویسکاران ما به راحتی رفع میکن.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # مهناز 1398-08-17 09:05
آیامیتوان بدون اتصال یخچال به آب شهری راه اندازی نمودآیاخطری یخچال را تهدید نمیکند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مصطفی اسماعیلی 1398-08-17 09:42
سلام بله امکان پذیر است و مشکلی پیش نمی آید. فقط از یخ ساز و آب سرد نمی توانید استفاده کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # محمد 1398-08-17 22:27
باسلام برای یخچال ساید اگر لوله کشی نکنیم وبا استفاده از شلنگ به یخچال متصل کنیم امکان پذیر است فاصله یخچال از شیر ورودی 5 متر است...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-09-14 22:18
سلام خدمت کاربر گرامی مشکلی نداره اگر لوله کشی نکنید فقط از شلنگ مواد نو یعنی از شلنگ سفید استفاده کنید و شلنگ رو در مسیری قرار دهید که وسیلهای بهش نخوره که پاره یا خم بشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # تیموری 1398-08-20 15:22
شیلنگ ورودی آب ساید ال ج پره شده برای کوتاه کردن اتصال مجدد آن چکار کنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-09-15 19:51
سلام‌به کاربر گرامی اگر منظور شما از اینکه میخوایید شلنگ پاره شده رو با شلنگ دیگر وصله کنید میتوانیو از بوشن های اتصال شلنگ کولری استفاده کنید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # احسان کیان 1398-09-07 13:55
سلام. من یخچال x247الجی دارم ک به اب شهری وصل نمیشه و داخل خودش مخزن آب داره ! خاستم بدونم میشه این یخچال رو مستقیم ب اب شهری وصل کرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # میلاد 1398-09-11 21:17
سلام وقت بخیر نه نمیشه چون شناوری ک داخل مخزن جابشه هنوز تولید نشده
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # میرزایی 1398-09-19 06:38
سلام نحوه جدا کردن لوله های آب یخساز و آب سردکن برای جابجایی چگونه است
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-09-19 18:44
سلام کاربر گرامی و عزیز لطفا سوال خود را کامل بپرسید منظور از در آوردن لوله ها کدام لوله میباشد و منظورتون اینه که میخوایید اسباب کشی کنید؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # حافظ 1398-10-03 10:39
با سلام میخواستم بپرسم که شیلنگ اب و یخ ساز ساید قابل تعویض هست یا که خیر اگه هست میخوام هزینش رو بدونم با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-10-03 14:11
سلام کاربر گرامی و عزیز بله قابل تعویض میباشد برای هزینه با شرکت تماس بگیرید سرویسکاران هزینه رو اعلام میکنند.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # فرانک‌کیانی 1398-10-23 17:06
سلام فیلتر یخچال هایی که به آب شهری وصل میشه هر چند وقت یکبار باید عوض کرد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-10-23 19:04
سلام کاربر گرامی بستگی به جنس فیلتر و اینکه چند میکرون میباشد داره ولی در کل توصیه میشود برای بازدهی بالا و کیفیت آب بالا و سختی پایین بهتر است نهایت هر ۷یا۸ ماه تعویض گردد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امید 1398-10-27 09:45
سلامـ
یخچالی که نو خریداری شده از چه زمانی میتوان آب ابریز ویخ های یخ ساز اولیه را استفاده کرد؟ یا باید اولیه ها ی انها را بیرون ریخت ؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود +1 # mohamad javad 1398-10-28 19:20
سلام کاربرگرامی اگر از آب و یخ های اولیه هم استفاده کنید مشکلی ندارد ولی برای بهداشت و اینکه خیالتون راحت تر باشه میتوانید آب و یخ های اولی را استفاده نکنید آنها را دور بریزید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # علي 1398-12-18 01:31
سلام من سايد دوو مدل ٢٦١١خريدم قسمت قالب يخ ساز كامل پراز آب نميشه سرويسكار هم اومد شير برقي رو عوض كرد درست نشد برد يخچال رو عوض كرد باز درست نشد لطفأ راهنمايي كنيد چكار كنم مرسي
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-19 13:31
سلام کاربر گرامی بهتر است از سرویسکاران خوود شرکت دوو کمک بگیرید چون یخچال دارای ضمانت میباشد و وظیفه شرکت میباشد که مشکل را حل کند چون یخچال دارای ضمانت و گارانتی میباشد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # مهدی 1398-12-19 10:44
سلام چه کار کنیم بجای این شلنگ های پلاستیکی که برای اب کولر استفاده می شه و برای یخچال هم استفاده می شه از نوع با استحکام بالاتری استفاده کنیم چون ممکن است اگه در خانه نباشیم بترکد یا از محل خود بیرون بزند و کل واحد را اب بر داره ایا بهتره لوله مسی استفاده کنیم یا شما پیشنهاد دیگری دارید
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-19 12:37
سلام کاربر گرامی برای اینکار میتونید از شلنگ های ضخیم با مواد نو که به رنگ سفید میباشد استفاده کنید و اگر نگران ترکیدگی شلنگ میباشید میتونه یک شیر سر راه بگذارید که در مواقعی که نیستید شیر آب رو ببندید از لوله مسی نمیتونید استفاده کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # امین 1398-12-25 09:13
با سلام خدمت عزیزان.یخچال ساید ال جی شیلنگ آب از بالا ترین نقطه که میره داخل و فوم داره شکسته.چکارش باید کرد؟؟لطفا راهنمایی کنید.چون فکر کنم باید از داخل یخچال بابت تعویض شیلنگ بدنه داخلی باز شود
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-12-25 20:02
سلام کاربر گرامی تیکه ای که در داخل بدنه مانده و سر شلنگ به یخ ساز یا همان درب یخچال وصل شده است را میتوانید بکشید بیرون و شلنگ نو رو مجدد از همان محل رد کنید و با روش دیگه هم میتونید اینکار رو انجام دهید اگر شلنگ از ته نشکسته باشد و یک تیکه بیرون باشد میتوانید شلنگ جدید رو با چسب برق به ته شلنگ بچسبانید و از طرف دیگه که به درب یخ ساز وصل شده است بیرون بکشید تا شلنگ نو جایگزین شلنگ آسیب دیده شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # لهراسبی 1399-01-05 17:24
سلام شلنگ داخل درب ساید ال جی از پایین درب قطع شده.چطور قسمت انتهایی آبریزگاه و یخ ریز را جدا کنم(روی درب فریزر)؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # اردبیلیAlijeddi 1399-01-06 06:47
باسلام کاربر گرامی قطع شده منظور شما شکسته یا پاره شده،اگر ازته نشکسته شلنگ نوروبه ته شلنگ بچسبانید واز طرف دیگری هم که به دریخ ساز وصل بودبیرون بکشیدوشلنگ نورو باشلنگ شکسته تعویض کنید ویک کارم میتونین انجام بدین ، دریخچال یاسرشلنگ یخ ساز که وصل شده رو بکشید بیرون ازهمان محلی که ردشده بود شلنگ وصل کنید. حالا دقیقا نمیدونم کدومه ولی پیشنهادی بدیم اگر تخصص دارین دراین کار که انجام بدین ولی تخصص خیلی زیادی ندارین بایک متخصص کاربلددرسایت ما دوستان وهمکاران کاربلدهستن تماس گرفته وهماهنگی کنید که به زودی بررسی کنند اگربازم سوالی بود درخدمت شما کاربران هستیم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # فاطمه 1399-01-07 04:02
سلام یخچال ساید ال جی دارم مدل اینستاویو از بانه خریدم
اب که از یخچال میگیریم خنک نیست
چطور تنظیم کنم خنک بشه
یه جوری هست که باید یخ هم بندازی توو اب تا خنک بشه یعنی خنک در حد معمول هم نیست
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1399-01-07 23:21
سلام کاربر گرامی یخچال ساید اصلا آب خنک نمیده چون مستقیم از شلنگ میادش فقط یخچال های منبع دار آب سرد میدن برای یخچال ساید باید آب و یخ را با همدیگه استفاده کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن