نظرات برخی از مشتریان

یکی از مهم ترین تجهیزات بهداشتی مورد استفاده در خانه ها و یا ادارت روشویی ها هستند که نه تنها در حوزه زیبایی و طراحی خانه اهمیت فراوانی دارند بلکه باید بسته به نیاز و کاربری آنها تهیه و مورد استفاده قرار بگیرد.  در این مقاله در خصوص نصب روشویی سنگی و سنگ روشویی با هم صحبت خواهیم کرد.

در ابتدا باید بدانیم چند نوع روشویی وجود دارد

انواع روشویی

روشویی توسط کارخانه های مختلف و با ایده ها و خلاقیت های خاص این کارخانه ها بصورت های متفاوتی تولید می شود. این روشویی ها بسته به نوع کاربری آنها انتخاب می شود ولی بصورت کلی می توان انواع روشویی را به صورت زیر عنوان کردکه

  • روشویی لبه برجسته :  معمولی ترین نوع روشویی که سطح آن بر روی کابینت خود قرار می گیرد و لبه بر آمده آن از سزح کابینت بالاتر است.
  • روشویی بدون لبه : این نوع روشویی گودی و لبه ان در درون کابینت قرار می گرید
  • روشویی جلو آمده و یا تمام برجسته : این نوع روشویی جزئی از یک کابینت است و بر لبه جلویی کابینت قرار می گیرد و مناسب فضاهای کم است.
  • روشویی دیواری: روشویی هایی که بدون نیاز به  کابینت و مستقیما به دیوار فیکس می شوند. این کابینت ها فضای زیادی نمی گیرند و از زیر آنها به خوبی می توان استفاده کرد
  • روشویی پایه دار:  از انواع قدیمی روشویی که برای نگه داشتن روشویی از یک پایه نگهدارنده هم استفاده می شود. این نوع روشویی مناسب خانه هایی است که لوله کشی انها روی کار است.
  • روشویی صفحه ای : روشویی باریک و طریف و با طاهری مینیمال که متناسب برای استفاده در رستوران ها و فضاهای عمومی است
  • رو شویی کاسه ای:  نوعی روشویی که هر چند به کابینت برای اتصال نیاز دارد ولی کلا بر روی سطح آن تعبیه می شود و هیچ قسمتی از روشویی در درون کار نیست.
  • روشویی همراه: این نوع روشویی که تنوع زیادی دارد بر روی انواع کانتر و یا کابینت قرار می گیرد و می توان متناسب با دکوراسیون منزل کابینت آن را تغییر داد.

جنس روشویی ها اغلب از سرامیک  خاص می باشد. اما در همه انواع آنها بخصوص نوع دیواری یکی از بیشترین انواع روشویی ، روشویی های سنگی هستند که در این پست می خواهیم طریقه نصب روشویی سنگی را توضیح دهیم.

آموزش نصب روشویی سنگی و سنگ روشویی

همه انواع روشویی هایی که بر روی پایه و یا کابیت قرار می گیرند را تا حدودی می توان حدس زد که چگونه می توان نصب کرد. اما برای نصب روشویی سنگی و ماجرا کمی متفاوت است.

نصب روشویی سنگی و سنگ روشویی 1

نمونه یک روشویی سنگی

روشویی های سنگی اغلب دو تکه هستند و کاسه  و کابینت جداگانه ای دارند. درست مطابق با اغلب روشویی ها با این تفاوت که باید روشویی و یا سنگ روشویی به سنگ بالایی آن اتصال داده شود.

نصب روشویی سنگی و سنگ روشویی 2

نمونه یک روشویی سنگی دو تکه که نیاز به چسباندن دارد

پس از مشخص شدن محل نصب روشویی باید سنگ متناسب با فضا تهیه شود . سپس سنگ روشویی را باید با استفاده از چسب مخصوص بر روی سطح سنگی کابینت خود به خوبی بچسبانید و آب بندی کنید.

نصب روشویی سنگی و سنگ روشویی 3

چسب زدن اطراف سنگ روشویی و درز بندی و آب بندی سنگ روشویی

سپس به منظور اینکه سنگ از جای خود به مرور زمان و بر اثر فشار جابه جا نشود باید با چند تکه سنگ در زیر سنگ روشویی آن را در محل خود محکم تر کنید.

نصب روشویی سنگی و سنگ روشویی 4

استفاده از چند تکه سنگ و چسب کاری آنها برای محکم کردن کاسه روشویی

اجازه دهید چسب به خوبی خشک شود. در هر مرحله از این کار باید با پارچه ای تمیز اضافی چسب ها را پاک کنید تا پس از محکم شدن باعث زبری و خرابی سطح روشویی نشود. وقتی چسب محکم شد باید سنگ و یا کابینت نگهدارنده روشویی در محل خود قرار بگیرد .

نصب روشویی سنگی و سنگ روشویی 5

نمونه  کابینت و پایه زیری روشویی سنگی

اگر کابینت از نوع نصبی بود پس از مشخص کردن محل سوراخ کاری بر روی دیوار باید سوراخ ها ایجاد  و کابینت نصب شود. از تراز بودن کابینت قبل از سوراخ کاری اطمینان یابید و مراقب باشید در هنگام سوراخ کردن دیوار لوله های را سوراخ نکنید.

نصب روشویی سنگی و سنگ روشویی 6

روشویی سنگی و سنگ روشویی وقتی را بر روی کابیت روشویی قرار داده و با استفاده از چسب اطراف سنگ را آب بندی کنید. قبلا بهتر است با استفاده از یک تراز ، تراز بودن و سطح صاف سنگ روشویی را تست کنید.

نصب روشویی سنگی و سنگ روشویی 7

قسمت سمت راست و زیر آیینه دستشویی کناره سنگ با چسم اکواریوم پر شده است

شیر روشویی را در مکان منظور شده قرار داده و با استفاده از شیلنگ های مخصوص آن را به محل شیر ها اتصال دهید و  عدم آب ریزی آن را تست کنید.

نصب روشویی سنگی و سنگ روشویی 8

سیفون روشویی را وصل کنید و از آب بندی بودن آن اطمینان پیدا کنید.

اگر نیاز به نصب روشویی دارید همان الان با ما تماس بگیرید تا همکاران ما در اولین فرصت روشویی منزل شمارا با بهترین کیفیت و زیبایی نصب نمایند.

 

اشتراک گذاری:

اینجا جواب میگیری اگر سوال فنی بپرسی

تصویر امنیتی

دیدگاه‌ها  

آموزنده بود 0 # محمد علی 1398-09-08 20:27
برای نشتی زیر روشویی وزنگ زدایی پیچ مهره پایه شیر اهرمی چه باید کرد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # میلاد 1398-09-11 21:17
سلام وقت بخیر میتونید دور شیر چسب آکواریوم بزنین تا اب نده ب داخل کابین روشویی یا شیر باز شود اورینگ زیر شیر تعویض بشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # فرامرز 1398-10-25 14:18
علت خروج کند آب در روشویی های رومیزی چیست؟ در صورتیکه روشویی هایی که درون کابینت قرار گرفته بدون مشکل خروج آب را با سرعت انجام میدهد.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
آموزنده بود 0 # mohamad javad 1398-10-25 19:55
سلام کاربر گرامی اول از همه شیرهای پیسوار که داخل کابینت است یک درپوش در جلوی آنها وجود دارد که با پیچ گوشتی دو سو باز میشود پس از باز کردن فیلترهایی که در آن وجود دارد را تمیز کنید اگر مشکلتان حل نشد سپس باید از باز بودن شلنگ ها مطمئن شوید که داخل آنها رسوب نگرفته باشو و همچنین سر شیر که بر سر علمک است را باز کنید و تمیز کنید و اگر همچنان مشکل برطرف نشده بود باید مغزی شیر را عوض کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن