در این انجمن تاپیک های مرتبط با سرویس بهداشتی، شیرآلات و رادیاتور قرار میگیرد
تعداد پست ها:2 صفحه 1 از 1

Ssss

عضو جدید
عضو جدید
پست توسط Ssss » دوشنبه 26 دی 1401, 2:35 pm
با سلام.
دوستان ما رادیاتورهایمان را پارسال خریده ایم.
رادیاتور اتاق من از همون پارسال در طول روز چندین بار صدای تق تق میکنه. در حالی که رادیاتور های دیگر اتاقها و رادیاتور های حال خونه اصلا صدا نمی‌دهند.
حتی چند روز هم رادیاتور اتاقم را خاموش کردم ولی باز هم صدای تق تق می‌دهد.
نیاز به جرم گیری هم ندارد.
هواگیری هم شده است.
لطفا من را راهنمایی بفرمایید.
با تشکر.
نمایه کاربر

Esmaeili_co

Site Admin
Site Admin
محل اقامت:تهران

تشکر کرده: 114 بار
پست توسط Esmaeili_co » دوشنبه 14 فروردین 1402, 4:49 am
باسلام و احترام

صدای تق تق در رادیاتورها ممکن است به دلیل مشکلات مختلفی از جمله هواگیری، بستگی به کیفیت ساختاری رادیاتور و یا مشکل در لوله‌ها و سیستم حرارتی داشته باشد. در مورد رادیاتور شما، چند راهکار می‌تواند مفید باشد:
1- بررسی کیفیت رادیاتور: بررسی کنید که آیا رادیاتور شما از کیفیت مناسبی برخوردار است یا خیر. در صورتی که رادیاتور شما با کیفیت بد تولید شده باشد، ممکن است در طول زمان با استفاده‌ی مداوم، صدای تق تق داشته باشد.
2- بررسی سیستم حرارتی: بررسی کنید که آیا سیستم حرارتی شما مشکلی دارد یا نه؟ اگر مشکلی در سیستم حرارتی وجود داشته باشد مانند نبود ماده هواگیری، لوله‌های ناصحیح، یا خرابی در سیستم می‌تواند باعث صدای تق تق شود.
3- بررسی سیستم پمپاژ: بررسی کنید که آیا پمپاژ سیستم حرارتی شما درست کار می‌کند؟ اگر سرعت آب در لوله‌های سیستم حرارتی بیش از حد کم باشد، ممکن است باعث صدای تق تق در رادیاتور شما شود.
4- تعویض رادیاتور: در صورتی که روش های گفته شده در بالا نتواند به حل مشکل کمک کند، ممکن است نیاز به تعویض رادیاتور شما باشد.

در هر صورت، بهتر است به یک تعمیرکار حرفه‌ای مراجعه کنید که با بررسی دقیق مشکل را تشخیص دهد و راه حل مناسب را به شما ارائه دهد.
موسس سایت تاسیسات 24 ساعته
علاقه مند به سیستم های آموزش محتوا
تعداد پست ها:2 صفحه 1 از 1