در این انجمن تاپیک های مرتبط با فاضلاب قرار میگیرد
تعداد پست ها:8 صفحه 1 از 1

Reza. tav

عضو جدید
عضو جدید

تشکر کرده: 1 بار
پست توسط Reza. tav » جمعه 30 آبان 1399, 9:06 pm
سلام، زمانی که طبقه بالاسری مون از حمام یا توالت شون استفاده میکنن صدای ریزش آب توی لوله فاضلاب به پایین میاد و مخصوصا در هنگام شب این صداها خیلی آزار دهنده است. :cry:
با توجه به اینکه ساختمون نوسازه و برای سقف حمام و توالت از سقف کاذب استفاده شده، تصمیم دارم سقف کاذب سرویس مون رو باز کنم و دور لوله های فاضلاب طبقه بالاسری مون رو 3_2 دور پشم شیشه بپیچم و با سیم مفتول ببندم و ضمنا یه ورق یونولیت با ضخامت 3_2 سانت هم بالای سقف کاذب پهن کنم.
آیا انجام اینکارم تاثیر آنچنانی توی خفه شدن و کاهش صدا داره؟
البته با توجه به اینکه ما طبقه دوم در یه ساختمون چهار طبقه هستیم لذا همسایه پایینی مون هم مجبوره همین کار رو برای طبقه ما انجام بده، و همچنین بقیه واحدها....
لطفا بفرمایید چه راهکاری برای رفع این مشکل وجود داره و چه پیشنهادی میکنین، با تشکرفراوان

fazeli215

عضو فعال
عضو فعال

پست توسط fazeli215 » دوشنبه 24 آذر 1399, 6:36 pm
سلام،بهترین کار همین کاری هست که شما انجام میدهید والبته تاثیر زیادی خواهد داشت
http//:t.me/fazeli215

Reza. tav

عضو جدید
عضو جدید

تشکر کرده: 1 بار
پست توسط Reza. tav » دوشنبه 8 دی 1399, 8:14 pm
دوشنبه 24 آذر 1399, 6:36 pmfazeli215 نوشته شده:
سلام،بهترین کار همین کاری هست که شما انجام میدهید والبته تاثیر زیادی خواهد داشت
با سلام
صدای ریزش آب از لوله های فاضلاب حمام و توالت همچنان از طبقه بالا به واحدمون منتقل میشه
با اینکه سقف کاذب رو باز کردم و لوله های فاصلاب بالایی رو با عایق پلی اتیلن 5سانتی عایق کردم ولی متاسفانه بازم صدای آب از لوله ها میاد و اینکار فقط 30_40 درصد صدا رو کمتر کرده.
حال سوالم اینه اگه سقف کاذب رو جمع کنم و بجاش راویز بزنم و گچ کاری کنم آیا جلوی صدا گرفته میشه؟
منتطر پاسخ تون هستم
باتشکر فراوان

nemesis

عضو جدید
عضو جدید
پست توسط nemesis » پنج شنبه 2 بهمن 1399, 6:38 pm
من هم همین مشکل رو دارم، حتی از دیوار اتاق بقلی هم صدای ریزش اب بگوش میرسه، فک کنم علاوه بر کارهایی که خودتون پیشنهاد دادین اگه دیوارهای بالای سقف کاذب که منتهی میشن به اتاق های دیگه رو هم گچ کاری و عایق کنین باز هم صدایی که تو اتاقها بگوش میرسه کمتر شه، منکه همین راههای شما و راه خودم رو قصد انجام دارم.

fazeli215

عضو فعال
عضو فعال

پست توسط fazeli215 » پنج شنبه 2 بهمن 1399, 10:58 pm
سلام،میتونید سقف کاذب رو با یونولیت عایق کنید ویا اینکه با رابیتس وکچ بپوشونید

افراد زیر از fazeli215 تشکر کرده اند (مجموعه 2 نفر):Esmaeili_64, Esmaeili_co
http//:t.me/fazeli215

tges

عضو جدید
عضو جدید

پست توسط tges » دوشنبه 6 بهمن 1399, 10:20 am
علت اینکه در این محل از صقف کاذب استفاده میشه اینه که امکان اجرای تعمیرات در اینده روی لوله های فاضلاب وجود داشته باشه مسدود کردن سقف کاذب موجب اگر نشتی احتمالا ایجاد بشه دیده نمیشه و میتونه باعث خرابی بشه

افراد زیر از tges تشکر کرده اند (مجموعه 2 نفر):Esmaeili_64, Esmaeili_co
آموزشگاه فنی حرفه ای دانش تاسیسات مجری برگزاری دوره های آموزش پکیج ، آموزش چیلر و آموزش تاسیسات زیر نظر سازمان فنی حرفه ای
نمایه کاربر

Alitasesat

متخصص
متخصص
محل اقامت:استان اردبیل

پست توسط Alitasesat » پنج شنبه 7 اسفند 1399, 3:51 am
باسلام
شما بامتخصصین‌ فروش تاسیسات ۲۴ساعته دراین موضوع تماس بگیرید وحتما بخوایید راهنمایی کنه الان دربازار عایق های گوناگونی موجود هست وبرای حل مشکل شماهستن عایق های که هم از طرف داکت وفاضلاب دیواری وسقفی هم صدا قطع شود وهم عایق نگهداری لوله میباشد فقط روی لواه هاروقطعا باگچ واینا نپوشانید چون بعد مدتی اگر یک نشتی داشتین باید مجدد تخریب شده ومشکل باید حل شودهمانگونه که گفته شدشما تماس بگیرید وبامتخصصین در ارتباط بوده ومشاوره وراهنمایی بخواهید

افراد زیر از Alitasesat تشکر کرده اند (مجموعه 3 نفر):Reza. tav, Esmaeili_co, alirezakhn
اردبیلیalitasesat

یزدان

عضو جدید
عضو جدید
پست توسط یزدان » یک شنبه 22 بهمن 1402, 10:03 pm
بهترین راه استفاده از لوله سایلنت است.
تعداد پست ها:8 صفحه 1 از 1