در این انجمن تاپیک های مرتبط با پکیج قرار میگیرد
تعداد پست ها:2 صفحه 1 از 1

Arash510

عضو جدید
عضو جدید
پست:1
تاریخ عضویت:یک شنبه 9 آبان 1400, 12:24 am
جنسیت:مرد
پست توسط Arash510 » یک شنبه 9 آبان 1400, 12:31 am
با سلام و احترام
اتفاق بسیار عجیبی در سیستم پکیج و رادیاتور ما رخ می دهد که تاکنون چندین تعمیرکار موفق به یافتن مشکل نشدند.
مشکل ازین قرار است که با روشن شدن پکیج (ده ثانیه بعد از روشن شدن شعله پکیج) صدای تق تق ممتد و شدیدی از رادیاتور ها و لوله خروجی پکیج شنیده می شود . صدا به گونه ایست که گویی اب از ارتفاع زیاد چکه میکند. و بعد از حدود ۲۰ ثانیه صدای تق تق به صورت کامل برطرف می شود و مجددن بعد از روشن شدن شعله پکیج صدا دوباره صروع می شود. حتی اگر رادیاتوری بسته باشد.
قابل ذکر است که هواگیری کلیه رادیاتور ها به کرات انجام شده است. خواهشمند است در صورت اطلاع راهنمایی بفرمایید. با تشکر
نمایه کاربر

Esmaeili_co

Site Admin
Site Admin
پست:53
تاریخ عضویت:چهار شنبه 23 مرداد 1398, 2:47 pm
محل اقامت:تهران
جنسیت:مرد

تشکر کرده: 114 بار
تشکر شده: 1 بار
پست توسط Esmaeili_co » دوشنبه 14 فروردین 1402, 4:45 am
باسلام و احترام
با توجه به توضیحات شما، به نظر می رسد که مشکل شما به دلیل وجود هوای موجود در سیستم حرارتی است که در حین روشن شدن پکیج به رادیاتور و لوله خروجی آن نفوذ می کند. این هوا باعث ایجاد صدا می شود و پس از گرفتن خروجی، صدای تق تق متوقف می شود.

بهترین راه برای حل این مشکل، انجام هواگیری دقیق سیستم حرارتی است. برای این منظور، می توانید روش های زیر را انجام دهید:

1- باز کردن و از بین بردن هوای موجود در رادیاتورها و لوله ها: این روش شامل باز کردن و بستن والوهای هواگیری روی رادیاتورها و لوله های سیستم حرارتی است. با باز کردن والو هواگیری، هوای موجود در رادیاتورها و لوله ها خارج می شود و جایگزین آن آب می شود. بعد از باز کردن والو، صبر کنید تا آب به رادیاتور و لوله خروجی برسد و سپس والو را ببندید.
2- تخلیه کردن سیستم حرارتی و پر کردن مجدد آن: در این روش، سیستم حرارتی تخلیه می شود و پس از آن مجددا پر می شود. با انجام این کار، تمامی هوای موجود در سیستم حرارتی خارج می شود و جایگزین آن آب می شود. برای انجام این کار، شما می توانید از دستگاه تخلیه سیستم حرارتی استفاده کنید.


با انجام هر یک از روش های فوق، مشکل هواگیری و ایجاد صدای تق تق در سیستم حرارتی شما باید حل شود. در صورتی که با انجام این روش ها مشکل شما حل نشد، می توانید به تعمیرکار اطلاع دهید تا بررسی های بیشتری انجام دهد و مشکل را برطرف کند.
موسس سایت تاسیسات 24 ساعته
علاقه مند به سیستم های آموزش محتوا
تعداد پست ها:2 صفحه 1 از 1