در این انجمن تاپیک های مرتبط با پمپ آب خانگی و منبع قرار میگیرد
تعداد پست ها:2 صفحه 1 از 1

farimah.jahanbakhshi

عضو جدید
عضو جدید
پست توسط farimah.jahanbakhshi » پنج شنبه 23 بهمن 1399, 9:30 am
سلام ما یه پمپ نیم اسب داریم برای ویلاییه یه خونه کوچیک. این پمپ الان چند وقته درست کار نمیکنه، اول فک کردیم اتوماتشه، عوضش کردیم، دیدیم یک روز درست کار میکنه، تو حیاط آب میاد بالا آب نمیاد بعد به زور تنظیمش کردیم که بالا هم آب بیاد. بعد بعد نیم ساعت یک ساعت یا یک روز بعد دوباره سیستمش کلا بهم میخوره نه دیگه بالا آب میاد نه پایین،، باید دوباره بریم تنظیمش کنیم تا آب داشته باشیم.که اونم خیلی سخته، سه تا اتومات عوض کردم یکی هم تازه خریدم باز دیدم فرقی نمیکنه با کدوم اتومات باشه روی هرسه تا همون کارو انجام میده. بعد آب سردو هم که باز میکنیم لوله ای که میاد به آب گرم کن صدا میخوره انگار صدایی مث گاز دادن موتور ماشین،چند وقته این مشکلو داریم آب اصلا بالا، ذلخل اتاق، حموم، آشپزخونه یا دستشویی نمیاد. تنظیم میکنیم باز به سختی آب میاد. یه مدت سیمپیچش خراب شد و عوض کردیم بازم تغییری ایجاد نشد.اتوماتهارو هم نگاه میکنم سالمه.تنظیم ساده پمپم بلدم اما با اتومات تنظیم نمیشه به راحتی. باید نیم ساعت این پمپو باهاش کار کنی تا بتونی تنظیم کنی و آب بیاد که بعد یک ساعت بعد بهم میخوره کلا و همه چی میره از اول انگار تنظیم نکردی.هواگیری هم کردم هیچ تاثیری نداشت.پمپ مال 20 سال پیشه اما مشکلی نداشته تا الان. مثلا 1ساعت درست کار میکنه بعد یهو میبینی پمپ داره یکسره کار میکنه و قط نمیکنه،بعد دیگه یهو کل تنظبم بهم میخوره.مخزن و تیوپ هم سالمه و جالب اینه باد تیوپ رو 15 تا بزنی یا 30 تا بزنی هیچ تفاوتی ایجاد نمیشه.قبلا ها وقتی باد مخرن رو از 15 تا بیشتر میکردیم اتومات تند تند قط وصل میکرد و نشون میداد باد زیاده و باید کم بشه، ممنون میشم کمک کنید
نمایه کاربر

Alitasesat

متخصص
متخصص
محل اقامت:استان اردبیل

پست توسط Alitasesat » پنج شنبه 23 بهمن 1399, 10:33 pm
با سلام کاربر گرامی شما باید یک پمپ یک اسب تهیه کرده و با اتومات های نیم بار ولوم دار که بر روی هر طبقه تا ۸ واحد تنظیم می شود نصب کنید آب شهری الان خیلی ضعیف شده متاسفانه اتومات هایی که ما استفاده میکنیم یک و نیم بار هست ولی اتومات های نیم بار برای پمپ شما خوب است برای بهتر سازه کار خود یک پمپ یک اسب ای هم تهیه کرده و مشکل خود را حل نمایید با تشکر از شما
اردبیلیalitasesat
تعداد پست ها:2 صفحه 1 از 1