در این انجمن تاپیک های مرتبط با پمپ آب خانگی و منبع قرار میگیرد
تعداد پست ها:1 صفحه 1 از 1

shadab

عضو جدید
عضو جدید
پست توسط shadab » دوشنبه 24 آذر 1399, 10:32 am
سلام
وقت بخیر من یک سئوال داشتم ممنون میشوم کمک کنید .من تقریبا 5 سال هست که با این مشکل مواجه هستم و آنهم این است که لوله های رفت و برگشت منبع انبساط دیگ از کنار کولر من عبور کرد که صدای شدید با فاصله زمانی چند ثانیه مثل ضربه زدن به کانال می دهد در این 5 سال خیلی تلاش کردم ولی نشد اما متوجه شدم زمانی که پمپ موتورخانه دائم می کند صدای شنیده نمی شود و اصلا صدا نمی دهد مادامی که پمپ موتورخانه خاموش می شود صدای تق تق شدید از کانال کولر منزل شنیده می شود
سئوال من این است که وقتی پمپ خاموش میشود این صدای تق تق از چه می تواند باشد . چون لوله های منبع انساط که سه تا می باشد از کنار کانال کولر عبور کرده است.
سئوال دوم من این است که لوله بای پس همیشه باید بسته باشد حتی در فصل تابستان و پمپ فعال باشد؟ چون ما تابستان پمپ را از مدار خارج و شیر بای پس را باز می کنیم آیا درست است این کار ؟
و سئوال آخر این است آیا میشود پمپ موتورخانه که مدل 2A می باشد اگر اشتباه نکنم دائماً روشن باشد چون زمانیکه پمپ فعال است هم آبگرم مصرفی بسیار مناسب هست و هم صدای از کانال شنیده نمی شود.
و راهکار شما برای این موضوع چیست ؟ منزل من در طبقه سوم است و از سقف کاذب به سه تا لوله و کانال کولر جای دسترسی هست و در انتها دیوار از کنار کولر تا پشت بام فضای خالی برای لوله کشی مجدد هست
تعداد پست ها:1 صفحه 1 از 1