در این انجمن تاپیک های مرتبط با پمپ آب خانگی و منبع قرار میگیرد
تعداد پست ها:2 صفحه 1 از 1

3520886881

عضو جدید
عضو جدید
پست توسط 3520886881 » چهار شنبه 29 مرداد 1399, 1:51 am
باسلام ووقت بخیر،من پمپ روتازه سرویس کردم واتوماتیک هم تعمیرشده الان که مجددنصب کردم باوجودی که نشتی نداردهم هوامیگیردهم فشارآب کم هستش ،لطفاراهنمایی کنیدممنون میشم

Ali Reza es

عضو جدید
عضو جدید
پست توسط Ali Reza es » یک شنبه 2 شهریور 1399, 4:20 pm
با سلام خدمت دوست عزیز ایکاش مدل پمپ آب تعداد طبقات و قرار گیری محل پمپ آب رو عنوان میکردید تا بهتر راهنمایی کنیم.
در ابتدا باید خدمتتون عرض کنم که اکثر ما ایرانی ها وظیفه دستگاها وابزارهارو نمیدونیم و با توجه به این مسئله اکثرا دچارمشکلاتی میشویم
پمپ آب کارش مکش آب هست برای خانه هاییکه فشار آب کم و تعداد طبقات و مشاعات زیاد
متاسفانه آگاهی ما نسبت به کارایی پمپ آب در همین حد هست درصورتی که اگر بطور دقیق به این مسئله دقت کنیم و کارایی های لازم رو انجام بدیدم شاید هر ده سال یکبار متوجه خرابی بشیم و یا اینکه پمپ خراب نمیشه و فقط نیاز به سرویس و نگهداری پیدا میکنه.
مهم ترین مشکل نداشتن مخزن ذخیره آب طبق طبقات و مشاعات میباشد یعنی تو اکثر خونه ها و آپارتمان ها پمپ آب هست ولی مخزن آب نیست.
همین مسئله بسیار ساده باعث میشه پمپ آب بیش از حد کار کنه و دچار مشکل بشه توصیه بنده به شما دوست عزیز اینکه شما یکبار یک هزینه بکن و یک مخزن آب مناسب برای آپارتمان تهیه کنید و از فروشنده بخواهید شما رو برای اندازه و حجم مخزن نسبت به تعداد واحدها و طبقات شما رو راهنمایی کنه.
پمپ آب ،آب رو مکش میکنه و به مخزن آب آب رو میرسونه و از مخزن آب، آب کل واحد ها تامین میشه اینکار باعث چند مزیت هست که بنده نمونشو عرض میکنم اول اینکه شما مشکل فشار آب ندارید دوم اینکه پمپ آب کارش چندین برابر کمتر میشه و دیرتر خراب میشه سوم اینکه مخزن آب چون دربالاترین نقطه قرار میگیره پس نیروی جاذبه به شما کمک میکنه که از طبقه بالا تا پایین همه از یک فشار بهره بگیرن.
امیدوارم بعد از تهیه یک پمپ آب مناسب و یک مخزن با لیتراژ مناسب شما هیچ وقت مشکل خرابی پمپ و فشار کم آب را پیدا نکنید.
امیدوارم مطلب بنده کمکی به شما و دیگر دوستان کرده باشه.
Alirza es 8-)
تعداد پست ها:2 صفحه 1 از 1