در این انجمن تاپیک های مرتبط با پمپ آب خانگی و منبع قرار میگیرد
تعداد پست ها:3 صفحه 1 از 1

محمدعلی نژاد

عضو جدید
عضو جدید
پست توسط محمدعلی نژاد » شنبه 13 اردیبهشت 1399, 9:07 pm
باسلام وخسته نباشیدمن یک پمپ دو اسب دواینچ دراپ رابرای چاه طراحی کردم خیلی اب روان وپرفشاری هم پمپاژ میکندامابعد ازخاموش شدن دوباره هوامیگیرد ودوباره بایدلوله پمپ راتکان دهیم تااب بدهدمیخام بدونم مشکل ازکجاست لطفاراهنمایی کنید درضمن ازشلنگ خرطومی باسوپاب شیرخودکاردارومدارکنتاکتورباتایمراستفاده کردم باتشکر
نمایه کاربر

Mohamad.s

متخصص
متخصص
محل اقامت:تهران

پست توسط Mohamad.s » جمعه 26 اردیبهشت 1399, 3:55 am
سلام کاربر گرامی برای رفع مشکلتون باید سر راه لوله عمودی که از چاه بالا اومده و به ورودی پمپ وصل شده است یک شیر یکطرفه به همراه صافی نصب کنید شیر مخصوص اینکار در ابزار فروشی ها وجود دارد و جریان رو وقتی به فروشنده بگید شیر مخصوص اینکار رو بهتون میده فقط دقت کنید که این شیر رو باید سر لوله ای که داخل چاه میباشد وصل کنید که آب داخل لوله هیچوقت خالی نشه وقتی شیر رو وصل کردید بر سر لوله باید در بالای لوله که دقیقا به بیرون از چاه اومده و به پمپ وصل شده است یک سه راهی بزنید و یک سر رو به پمپ وصل کنید و سر دیگه رو یک شیر گازی وصل کنید که قبل از اینکه پمپ رو روشن کنید فقط همون بار اول بتونید شیر گازی رو باز کنید و داخل لوله رو با یک شلنگ آب یا یک بطری آب پر کنید و شیرهواگیری پمپ رو باز کنید که وقتی دارید دهخل لوله آب میریزید از پمپ بیرون بزنه وقتی آب از پمپ بیرون زدش شیرهواگیری پمپ و شیر گازی رو ببندید و پمپ رو روشن کنید با اینکار پمپ وقتی هم خاموش شود چون آب داخل لوله خالی نمیشود پمپ هوا نمیگیره.

محمدعلی نژاد

عضو جدید
عضو جدید
پست توسط محمدعلی نژاد » پنج شنبه 1 خرداد 1399, 1:35 am
باتشکرازپاسخ شمامن همون شیرصافی رودرسرلوله نصب کردم وباراول که لوله را تکان میدهیم اب خیلی بافشارمیاد ولی بعدازخاموش شدن لوله دوباره هوامبگیره ایاقبل ازورودی پمپ هم بایدشیرخودکارنصب کنم ؟شلنگ هم که نشتی نداره ممنون میشم راهنمایی کنید......
تعداد پست ها:3 صفحه 1 از 1