در این انجمن تاپیک های مرتبط با پمپ آب خانگی و منبع قرار میگیرد
تعداد پست ها:4 صفحه 1 از 1

Armin95

عضو جدید
عضو جدید
پست توسط Armin95 » شنبه 30 فروردین 1399, 11:37 pm
سلام
من برای خونه یه منبع هزار لیتری استفاده کردم ، به این صورت که آب شهر که در مسیرش یه شیر فلکه قرار دادم به بالای تانکر ریخته میشه و شناور هم نصب کردم ، و از قسمت پایین تانکر هم آب رو به ورودی پمپ میفرستم و خروجی پمپ به لوله کشی ساختمون وصله، برای مواقعی که برق قطع بشه هم از لوله آب شهر یه مسیر آب مستقیم به لوله کشی ساختمون دادم که شیر فلکه اون رو بستم ،حالا مشکلی که برام پیش اومده این هس که پمپ مدام خاموش و روشن میشه ، در صورتی که هیچ مصرف آبی هم توی خونه نیس !! مشکل از چی میتونه باشه؟
نمایه کاربر

Alitasesat

متخصص
متخصص
محل اقامت:استان اردبیل

پست توسط Alitasesat » یک شنبه 31 فروردین 1399, 3:05 am
باسلام
اول باید از خود پمپ سه تا شیر فلکه میدادین تا دراین طور مواقع قطعی برق باخرابی پمپ دوتا شیر بسته میشد ویک شیر فلکه باز میشد لزوم مجدد لوله کشی نبود یا جهت شیر فلکه شمارو اشتباهی پرس کردن یاشیر فلکه خرابه.
وآیا شما یک لوله کشی جداگانه به خانه ندادین از پمپ که لوله کشی نشده
وپمپ شما شیر یک طرفه استفاده کردن بانه؟
اردبیلیalitasesat

Armin95

عضو جدید
عضو جدید
پست توسط Armin95 » یک شنبه 31 فروردین 1399, 10:10 am
ممنون، اره بهتر بود یه شیر فلکه مستقیم تو خروجی پمپ هم برای خرابی احتمالی پمپ گذاشت، شیر فلکه ها سالم هستن ، شیر یک طرفه نه استفاده نشده ، کجا دقیقا استفاده بشه؟
نمایه کاربر

mostafa

متخصص
متخصص
محل اقامت:تهران

تشکر کرده: 2 بار
پست توسط mostafa » دوشنبه 1 اردیبهشت 1399, 12:37 am
محل قرار گیری شیرفلکه بطور استاندارد که هر زمان منبع یا پمپ را بتوان از مدار جدا کرد به این صورت می باشد:
ورودی تانکر آب - خروجی تانکر آب - خروجی پمپ - مسیر بای پس یا مستقیم از کنتور به لوله کشی ساختمان (یا بعد از پمپ).
اینکه می فرمایید پمپ مدام روشن و خاموش می شود، لطفا سر والف منبع باد (منبع تحت فشار) را فشار دهید احتمال زیاد یا باد خالی کرده است یا سوراخ شده است.
اگر باد داشت، اتوماتیک را چک کنید.
احتمال اول قوی تر است.
مسئول امور جذب مجریان تاسیسات 24ساعته
پیروزی - میدان شهدا - خیابان کفایی امانی پ ۱۷۵
https://www.piping24.ir
https://www.instagram.com/piping24.ir
تعداد پست ها:4 صفحه 1 از 1