در این انجمن تاپیک های مرتبط با پمپ آب خانگی و منبع قرار میگیرد
تعداد پست ها:2 صفحه 1 از 1

ashenaye.naashna

عضو جدید
عضو جدید
پست توسط ashenaye.naashna » جمعه 10 شهریور 1402, 5:30 pm
با سلام بنده در طبقه ۵ اپارتمان ۵ واحد زندگی میکنم یک پمپ قوی و یک تانکر ۱۰۰۰ لیتری و مخزن فشار اب بادی بزرگ که به تازگی هم تیوب و هم اوتومات مکانیکی تعویض شده اما از زمانی که به مشکل قطع اب در برخی ساعات شبانه روزی شدیم عملکرد پمپ مختل شده و با تمام کارهایی که انجام دادیم که ۲مورد رو در بالا اشاره کردم و چندبار هواگیری مشکل همچنان باقی است به این صورت که زمان باز کردن شیر آب باید دقیقه‌های زیادی و گاهی کمتر در انتظار آمدن آب باشیم که این مشکل در تمام طبقات وجود دارد ولی به مراتب کمتر در ضمن ما یک شناور برقی که در زمان کم شدن حجم آب تانکر اجازه روشن شدن پمپ را نمیدهد نصب کرده‌ایم که من به تازگی به این شناور کمی مشکوک شده ام لطفا راهنمایی بفرمائید
نمایه کاربر

Esmaeili_co

Site Admin
Site Admin
محل اقامت:تهران

تشکر کرده: 114 بار
پست توسط Esmaeili_co » سه شنبه 17 بهمن 1402, 7:27 pm
سلام! مشکلی که توصیف کردی، به نظر می‌رسه ممکنه به چند دلیل ایجاد شده باشه. اول از همه، خوبه که شناور (فلوتر) رو چک کنی، چون اگه درست کار نکنه، ممکنه به پمپ اجازه نده زمانی که لازمه روشن بشه یا برعکس، باعث شه پمپ بی‌دلیل کار کنه و فشار آب نامناسب باشه.
یه احتمال دیگه می‌تونه مربوط به تنظیم مجدد مخزن فشار بادی باشه. بعد از تعویض تیوب و اوتومات، ممکنه نیاز باشه فشار باد داخل مخزن دقیق‌تر تنظیم شه تا با فشار آب ورودی هماهنگ بشه.
همچنین، اگه در سیستم لوله‌کشی هواگیری به درستی انجام نشده باشه یا اگر لوله‌ها گرفتگی خفیفی داشته باشند، می‌تونه باعث این نوع مشکل بشه.
پیشنهاد می‌کنم این موارد رو با دقت بررسی کنی یا از یک متخصص کمک بگیری تا دقیق‌تر بتونه مشکل رو شناسایی و حل کنه. امیدوارم هر چه زودتر به راه حلی برسی!
موسس سایت تاسیسات 24 ساعته
علاقه مند به سیستم های آموزش محتوا
تعداد پست ها:2 صفحه 1 از 1