در این انجمن تاپیک های مرتبط با کولرآبی قرار میگیرد
تعداد پست ها:3 صفحه 1 از 1

یکتا

عضو جدید
عضو جدید
پست:17
تاریخ عضویت:چهار شنبه 31 اردیبهشت 1399, 5:53 pm
محل اقامت:مشهد
جنسیت:زن
پست توسط یکتا » چهار شنبه 7 خرداد 1399, 8:59 pm
چرا باید از سایه بان بر روی کولر آبی استفاده کرد؟

همانطور که از نام کولر آبی پیداست این وسیله از طریق وزش باد به آب موجود بر روی پوشال های خود سبب خنک شدن باد و انتقال آن به داخل ساختمان می شود.

اکثر کولرهای آبی را معمولاً بر روی پشت بام نصب می کنند، مگر اینکه از کولر آبی پرتابل قابل نصب در داخل اتاق استفاده شود. بنابراین کولر آبی قرار گفته بر روی پشت بام در معرض مستقیم تابش نور خورشید، بارش باران و برف، فضولات پرندگان و گرد و غبار می باشد.

اگر سایبان بر روی کولر آبی نصب نشود، گرمای خورشید سبب بالا رفتن دمای آب درون تشتک کولر و حتی تبخیر آن می شود، که همین مسئله میزان مصرف آب کولر آبی را افزایش داده و حتی باعث کاهش بازدهی کولر در تولید باد سرد می شود.

در نتیجه باید کولر آبی در مدت زمان طولانی تر و در دور تند کار کند تا باد سرد کافی را تامین کند.

از طرفی در طول فصول سرد سال که کولر آبی مورد استفاده قرار نمی گیرد، باز هم باید سایبان بر روی کولر وجود داشته باشد، تا بارش باران و برف و حتی فضولات پرندگان سبب فرسوده شده بدنه خارجی دستگاه نشوند.

بنابراین نصب سایبان استاندارد بر روی کولر آبی باعث کاهش مصرف آب و برق، افزایش بازدهی کولر آبی، افزایش عمر مفید بدنه کولر آبی و حتی خنک ماندن موتور کولر می شود.

اگر شما هم از آن دست افرادی هستید که تا قبل از مطالعه این مطلب به لزوم نصب سایبان بر روی کولر آبی آگاه نبودید و یا سایبان کولر آبی شما فرسوده شده و نیاز به تعویض دارد، می توانید از طریق لینک زیر برای خرید سایبان کولر آبی موجود در سایت دیجی کالا اقدام کنید:
https://affstat.adro.co/click/42ad2b04- ... ddc023bf30


تصویر
نمایه کاربر

Mohamad.s

متخصص
متخصص
پست:128
تاریخ عضویت:چهار شنبه 13 آذر 1398, 6:08 am
محل اقامت:تهران
جنسیت:مرد

تشکر شده: 18 بار
پست توسط Mohamad.s » پنج شنبه 15 خرداد 1399, 2:57 am
سلام ممنون از راهنمایی های دقیق و کامل شما همکار گرامی.

saha

عضو جدید
عضو جدید
پست:4
تاریخ عضویت:یک شنبه 5 اردیبهشت 1400, 3:25 pm
جنسیت:زن

تشکر شده: 5 بار
پست توسط saha » یک شنبه 12 اردیبهشت 1400, 11:58 am
دقیقا یکی از دلایل اینکه کولر آبی باد گرم میزنه، نداشتن سایبان کولر هست. وقتی سایبان کولر رو نصب کنید تاثیر اون رو در بهینه و بهتر عمل کردن کولرتون می بینید، دیگه لازم نیست کولر رو روی دور تند بزنید و جدا از بحث بهتر کار کردن کولر، سایبان کولر، در فصل زمستان مثل یک محافظ عمل می کنه.

افراد زیر از saha برای این پست تشکر کرده اند : Esmaeili_co
تعداد پست ها:3 صفحه 1 از 1