به منظور افزایش آگاهی شما کاربران عزیز در مطلب ذیل به طور مختصر از نحوه تعمیر کولر آبی و خرابی ناشی از قطعات اصلی دستگاه سخن خواهیم گفت.

با ورود به فصل گرم سال همچنان بیشترین کاربرد در وسایل ایجاد سرمایش و تهویه مطبوع را می توان به کولر آبی اختصاص داد.

هر چند استفاده از کولر گازی اخیرا بسیار مورد توجه بوده است ولی همچنان در اغلب خانه های جای جای ایران کولر آبی حرف اول را می زند. در این پست قصد داریم در خصوص نصب کولر آبی از ابتدا تا انتها اموزش لازم را ارائه نماییم.

بسیاری از ما از زمان های طولانی با کولرهای آبی آشنایی داریم و به نحوی با آنها خاطرات زیادی داشته ایم.

همیشه در ابتدای فصل گرم سال مردم دست به آچار شده و اقدام به سرویس کولر آبی خود می کنند تا بتوانند فصل گرم سال را با هوای مرطوب و دلنشین کولر آبی خود سپری کنند.

اما در بسیاری از مواقع وجود عیب در کولر آبی که بعضا به موتور و یا پمپ آب آن نیز بر می گردد مانع از این می شود که کار به این سادگی ها هم پیش برود و نیاز به تعمیر کولر آبی به وجود می آید.

کولرهای آبی معمولا از یک موتور دو دور برای انجام فعالیت خنک کنندگی خود بهره می گیرند که از قبل در جای خود محکم و اصولی نصب شده اند. در این مقاله قصد داریم به آموزش نصب موتور کولر آبی بپردازیم.

نصب و راه اندازی کولر آبی با شناخت نوع موتور و نقشه برق موتور کولر آبی  خیلی راحت تر و ساده تر انجام می شود. تعمیر و یا سرویس کولر آبی در زمان های مختلف می طلبد که با بررسی موتور آن همراه باشد.

از این رو ممکن است که به دلایلی نیاز باشد تا مشکلات ناشی از موتور کولر آبی را شناسایی و خودمان بر طرف کنیم.

در مطالب نصب کولر آبی و فیلم آموزش نصب کولر آبی از صفر تا صد مراحل کامل نصب کولر را شرح دادیم، در این مطلب بصورت کامل نحوه نصب کلید کولر آبی را توضیح می دهیم.

یکی از کاربران سایت ما سئوالی داشتند که ترجیح دادیم این سئوال را همراه با جواب آن بصورت عمومی برای آگاهی سایر مشتریان خود بصورت عمومی انتشار دهیم.

در هنگام راه اندازی و سرویس کولر آبی یکی از قسمت هایی که همواره باید بازدید شود شناور کولر آبی است. در واقع شناور کولر آبی باید هر ساله باز و به خوبی بازدید شوند و در صورت نیاز عوض شوند.

ما در این مطلب قصد داریم در خصوص اینکه اصلا شناور چیست و نحوه نصب و تنظیم شناور کولر آبی با هم صحبت کنیم.

یکی از موضوعاتی که باید در بازدید دوره‌ای کولر آبی مد نظر قرار بگیرد کیفیت و تمیزی پوشال کولرآبی است.

کولرهای آبی برای اینکه بتوانند بهترین کیفیت خروجی باد را داشته باشند باید از پوشال مرغوبی که به خوبی مرطوب شده باشد برخوردار باشند.

با اینکه امروزه کولر‌های گازی و انواع اسپلیت و خنک کننده هوا وارد بازار شده و هر روز در خصوص آن تبلیغات زیادی صورت می‌گیرد ولی باز هم مردم ایران و بسیاری از نقاط جهان همچنان استفاده از کولر آبی را بهترین گزینه تهویه هوا می‌دانند.

با شروع فصل گرم سال راه‌اندازی کولرهای آبی سرآغازی است برای اینکه خودمان را از گرما نجات دهیم.

اما اصل اولیه راه‌اندازی کولرهای آب سرویس دوره‌ای کولرهای آبی و احتمالا انجام تعمیر کولر آبی برای داشتن یک فصل پر از آرامش هستیم.

اما صرف نظر از همه کارها و سرویس‌هایی که برای کولرها انجام می‌شود زدودن رسوب کولرها کاری بسیار دشوار است و کمتر کسی حتی به این موضوع توجه می‌کند.

یکی از اجزا مکانیکی کولرآبی که نقش تعیین کننده‌ای در حرکت و کیفیت چرخش پروانه کولرآبی دارد پولی کولر می‌باشد.

پولی عموما از اجزائی است که به این راحتی آسیب نمی‌بیند و کمتر شاهد خرابی آن هستیم.

قبلا در مقاله تعمیر کولرآبی و همچنین در مطلب سرویس کولرآبی توضیح دادیم که یکی از موضوعاتی که باید در هنگام بازدید دوره‌ای کولرآبی حتما مورد بررسی قرار بگیرد پمپ آب کولرآبی است.

کولرهای آب برخلاف تصور بسیاری از ما نباید زیاد سر و صدا داشته باشند و وجود صدای اضافی در این کولرها حتما به دلیل وجود مشکل و ایرادی در کولر می باشد.

سر وصدای زیاد کولر آب بخصوص به دلیل اینکه از طریق کانال هایی هوا را به سمت پایین هدایت می کند به محیط خانه هم سرایت پیدا می کند و اغلب باعث ناراحتی اعضا خانواده می شود و حتی گاها آنقدر صدای این کولرها زیاد است که به آرامش سایر خانه ها نیز آسیب می زند.

شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که همچنان ترجیح می‌دهید برای خانه جدید خود از کولر آبی استفاده کنید و یا بنابر پیش‌بینی‌های خاص خود تمایل دارید که در هر صورت کولر آبی را در منزل پیش‌بینی شود.

شاید هم از جمله افرادی هستید که به دلیل محدودیت فضا دوست دارید بر اساس سایز و اندازه کولر آبی تصمیم خود را برای خرید این محصول نهایی کنید.

قشر زیادی از مردم ایران هنوز هم به منظور استفاده از یک خنک کننده و سیستم تهویه مطبوع خوب به سراغ کولرهای آبی می روند.

کولر آبی اگر به درستی نصب شود و شرایط نگهداری و سرویس دوره ای کولر آبی به درستی انجام شود می توان تا سال های سال کار تامین هوای خنک مورد نیاز را در منازل و یا محیط های دیگر در ابعاد مختلف بسته به ابعاد کولر تامین نماید.

کولر آبی پرتابل به کولرهای آبی گفته می شود که بدون نیاز به کانال کشی و بصورت یکپارچه کار می کنند و معمولا در فضای اتاق، اداره و یا محیط های کوچک به کار گرفته می شود.

در این نوع کولر اکثرا به جای استفاده از پوشال از پدهای سلولزی استفاده شده است. پد سلولزی هم شوره و رسوب نمی گیرد و هم بازدهی بالاتری برای خنک کردن محیط دارد.

در ادامه مقاله تعمیر کولر آبی این بار قصد داریم تا علت سوختن پمپ آب کولر آبی را به عنوان یکی از مشکلات شایع در این وسیله بررسی کنیم.

به منظور استفاده بهینه از کولر آبی و بازدهی بیشتر آن قصد داریم تا در این مطلب در خصوص روش های بهبود عملکرد کولر آبی مطالبی را بیان کنیم.

در تکمیل مطلب تعمیر کولر آبی در نظر داریم تا این بار در مورد دلایل آب دادن کولر آبی و روش رفع آنتوضیحاتی را بیان کنیم.

این بار قصد داریم به منظور تکمیل مطلب روش های بهبود عملکرد کولر آبی در مورد علت دم کردن کولرآبی و روش رفع آن اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

در ادامه مطلب تعمیر کولر آبی قصد داریم تا این بار در خصوص چک لیست سرویس و نگهداری کولر آبی توضیحاتی را بیان کنیم.

به منظور تکمیل تعمیر کولر آبی قصد داریم تا این بار در خصوص نحوه تعویض برزنت کولر آبی توضیحاتی را بیان کنیم.

 چنانچه به دنبال علت بوی بد کولر سلولزی و راه حل آن هستید، با ما همراه باشید، زیرا در این مطلب قصد داریم تا در این خصوص صحبت کنیم.

در ادامه مطلب نصب کولر آبی این بار قصد داریم تا به بررسی مزایا و معایب کولر آبی بپردازیم

اگر شما هم برای تشخیص سایز پوشال کولر آبی خود نیاز به راهنمایی دارید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

چنانچه به دنبال یادگیری نحوه تعویض یاتاقان کولر آبی هستید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

آشنایی با اجزای تشکیل دهنده کولر آبی به عیب یابی و تعمیر بهتر این وسیله کمک می کند، به همین دلیل ما قصد داریم تا در ادامه این مطلب در خصوص قسمت های مختلف این دستگاه توضیحاتی را بیان کنیم

در تکمیل مطلب تعمیر کولر آبی قصد داریم تا این بار در خصوص علت آتش گرفتن کولر آبی یا موتور آن توضیحاتی را بیان کنیم.

چنانچه شما نیز به دنبال راهی به منظور انتخاب کولر آبی بر اساس متراژ ساختمان خود هستید، تا انتهای این متن با ما همراه باشید.

به منظور تکمیل مطلب تعمیر کولر آبی قصد داریم تا این بار در خصوص تعویض پروانه حلزونی کولر آبی توضیحاتی بیان کنیم

در ادامه مطلب تعمیر کولر آبی قصد داریم تا در خصوص پیشگیری از پوسیدگی کولر آبی توضیحاتی را بیان کنیم.

راهنمای خرید بهترین موتور کولر آبی را در تکمیل مطلب راهنمای خرید بهترین پمپ آب کولر آبی برای شما قرار داده ایم.

چنانچه شما نیز قصد خرید خانه را دارید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید. در این متن قصد داریم به این پاسخ این پرسش بپردازیم که قبل از خرید خانه به چه نکات تاسیساتی آن دقت کنیم؟

چنانچه شما نیز به دنبال یافتن مضرات روشن بودن همزمان کولر آبی و گازی هستید، تا انتهای این متن با ما همراه باشید.

به منظور تکمیل مطلب تعمیر کولر آبی قصد داریم تا این بار علت برق دار بودن کولر آبی را بررسی کنیم.

استفاده از راهنمای خرید بهترین پمپ آب کولر آبی به ما کمک می کند تا انتخاب های بهتری در زمان خرید پمپ آب کولر داشته باشیم.

اشتراک گذاری:

خبرنامه

براي اطلاع از آخرين مقالات سايت، ايميل خود را در کادر زير وارد کنيد