Cart

تعمیر پمپ و تغییر لوله کشی پمپ در خیابان کریمخان - آقای هژبر نژاد

نوع ساختمان : مسکونی

مکان ساختمان : خیابان کریم خان

مالک ساختمان (کارفرما) : آقای هژبر نژاد

کلیت پروژه: تعمیر پمپ و تغییر لوله کشی پمپ

شرح درخواست :

عدم کارکرد مناسب پمپ آب خانگی و نداشتن فشار آب مناسب

شرح اقدامات انجام شده:

موضوع کار کارشناسان ما این بار بعد از تماس یکی از مشتریان به نام آقای هژبر نژاد بررسی دلیل کم شدن فشار آب و صدای زیاد پمپ آب خانگی و یا در واقع زیاد کار کردن پمپ آب در خانه بود. ساکنین خانه اصلا از کیفیت کاری پمپ آب خانگی راضی نبودند. ایشان همچنین عنوان کردند که پمپ اخیرا تعمیر شده ولی باز هم تاثیر زیادی در فرآیند کاری پمپ مشاهده نکرده بودند. در این تعمیرات تیوپ مخزن تحت فشار پمپ هم تعویض شده بود.

با حضور کارشناسان ما در منزل آقای هژبر نژاد ابتدا عیب یابی اولیه پمپ آب صورت گرفت. چندین مشکل باعث کم شدن فشار آب در ساختمان شده بود که همگی به خود پمپ مرتبط می‌شد.

دلیل اول خرابی تیوپ مخزن تحت فشار بود. با اینکه این تیوپ به تازگی تعویض شده بود ولی باز هم زمانی که مخزن تحت فشار را تست کردیم آب از شیر سوزنی مخزن بیرون می‌زد که این موضوع نشان می‌دهد که تیوپ سوراخ شده است. به دلیل اینکه نوع تیوپ این مخزن از نوع تیوپ‌های بالنی بود امکان تعویض تیوپ آن وجود داشت. به همین دلیل یک تیوپ مطابق با مشخصات مخزن تهیه و تیوپ مخزن قدیمی از زیر باز و به بیرون کشیده شد و معلوم شد که تصمیم ما درست بوده است.

دلیل سوراخ شدن تیوپ مخزن پوسیده شدن مخزن بود چرا که در داخل مخزن زنگ زدگی ایجاد شده بود و باعث می‌شد این زنگ‌ها همانند یک براده تیوپ را تحت فشار و نهایتا سوراخ کنند. زنگ داخل مخزن تا حدودی تمیز شد و این موضوع با خود کارفرما در میان گذاشته شد و با علم به نیاز به تعویض خود مخزن تحت فشار ایشان درخواست تعویض تیوپ را داشتند که تیوپ با اصلاحاتی که در مخزن انجام شد برای ایشان تعویض شد.

ضمن اینکه لوله مخزن تحت فشار به اشتباه کشیده شده بود و این موضوع باعث می‌شد عملا مخزن کار خاصی صورت ندهد و داخل مدار قرار نگیرد. از این رو لوله باز شد و به شکل صحیح کشیده شد.

سپس اقدام به تنظیم باد مخزن تحت فشار شد و مدار راه‌اندازی شد. هر چند شرایط بهتر شده بود و آب فشار بهتری پیدا کرد و پمپ در مدار قرار گفت ولی باز هم مرتبا کار می‌کرد و این نشان می‌دارد که آب برگشت می‌کند. از این رو شیر خودکار را بررسی کردیم و متوجه شدیم که شیر خودکار نیز به دلیل فرسودگی خراب شده و آب را درست متوقف نمی کند و در واقع آب رد می‌کند.

بنابراین شیر خودکار را هم تعویض کردیم و این بار با تست مدار همه شرایط نرمال و مشکل به خوبی مرتفع شده بود.

نصب و راه‌اندازی پمپ آب خانگی نیاز به تخصص دارد و اگر افراد نا آشنا اقدام به لوله‌کشی پمپ آب و نصب پمپ آب بکنند نه تنها پمپ به خوبی نصب و راه‌اندازی نمی‌شود بلکه اشتباه نصبی باعث صدمه دیدن سایر اتصالات مانند مخزن تحت فشار و یا سوختن خود پمپ و همچنین شیر خودکارها در مسیر می‌شود.

در صورت نیاز به لوله‌کشی و نصب پمپ آب و یا مشاوره رایگان در خصوص مشکلات پمپ آب خانگی خود می‌توانید بصورت رایگان با کارشناسان ما در گروه تاسیسات 24 ساعته در تماس باشید.

یکشنبه, 23 ارديبهشت 1397