02177683856 اسماعیلی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

images/article/kooler4.jpg

به منظور افزایش آگاهی شما کاربران عزیز در مطلب ذیل به طور مختصر از نحوه تعمیر کولر آبی و خرابی ناشی از قطعات اصلی دستگاه سخن خواهیم گفت.


images/راهنمای_طریقه_نصب__کولر_آبی/راهنمای_طریقه_نصب__کولر_آبی.jpg

با ورود به فصل گرم سال همچنان بیشترین کاربرد در وسایل ایجاد سرمایش و تهویه مطبوع را می توان به کولر آبی اختصاص داد. هر چند استفاده از کولر گازی اخیرا بسیار مورد توجه بوده است ولی همچنان در اغلب خانه های جای جای ایران کولر آبی حرف اول را می زند. در این پست قصد داریم در خصوص نصب کولر آبی از ابتدا تا انتها اموزش لازم را ارائه نماییم.


images/نحوه_روغن_کاری_موتور_کولر_آبی/نحوه_روغن_کاری_موتور_کولر_آبی.jpg

بسیاری از ما از زمان های طولانی با کولر های آبی آشنایی داریم و به نحوی با آنها خاطرات زیادی داشته ایم. هر ساله قبل از شروع فصل گرما یکی از کارهایی که انجام می دادیم آماده کردن کولر آبی به منظور بهره بردن از نسیم


images/عیب_یابی_موتور_کولر_آبی/عیب_یابی_موتور_کولر_آبی.jpg

همیشه در ابتدای فصل گرم سال مردم دست به آچار شده و اقدام به سرویس کولر آبی خود می کنند تا بتوانند فصل گرم سال را با هوای مرطوب و دلنشین کولر آبی خود سپری کنند. اما در بسیاری از مواقع وجود  عیب در کولر آبی که بعضا به موتور و یا پمپ آب آن نیز بر می گردد مانع از این می شود که کار به این سادگی ها هم پیش برود و نیاز به تعمیر کولر آبی به وجود می آید.


images/نقشه_برق_موتور_کولر_آبی/نقشه_برق_موتور_کولر_آبی.jpg

نصب و راه اندازی کولر آبی با شناخت نوع موتور و نقشه برق موتور کولر آبی  خیلی راحت تر و ساده تر انجام می وشد.  تعمیر کولر آبی و یا سرویس کولر آبی در زمان های مختلف می طلبد که با بررسی موتور کولر همراه باشد. از این رو ممکن است که به دلایلی نیاز باشد تا مشکلات ناشی از موتور کولر آبی را شناسایی و خودمان بر طرف کنیم.


images/راهنمای_نحوه_نصب_کلید_کولر_آبی/راهنمای_نحوه_نصب_کلید_کولر_آبی.jpg

برای نصب و راه اندازی کولر آبی یکی از مهم ترین اقداماتی که باید انجام شود وجود یک کانال هوا رسانی و نهایتا سیم کشی مناسب برای اتصال برق کولر آبی از محل کلید کولر تا جایگاه استقرار کولر آبی می باشد. برای نصب کلید کولر آبی بهترین فرد همواره یک کارشناس متخصص برق کشی ساختمان می باشد ولی در هر صورت به منظور آشنایی شما بزرگواران با موضوع نصب کلید کولر آبی در ادامه توضیحاتی ارائه خواهد شد.


images/امکان_تبدیل_موتور__/امکان_تبدیل_موتور_کولر_های_آبی_به_موتور_دو_متغیر__3.jpg

یکی از کاربران سایت ما سئوالی داشتند که ترجیح دادیم این سئوال را همراه با جواب آن بصورت عمومی برای آگاهی سایر مشتریان خود بصورت عمومی انتشار دهیم.


images/نحوه_نصب_و_تنظیم_شناور_کولر_آبی/نحوه_نصب_و_تنظیم_شناور_کولر_آبی.jpg

در هنگام راه اندازی و سرویس کولر آبی یکی از قسمت هایی که همواره باید بازدید شود شناور کولر آبی است. در واقع شناور کولر آبی باید هر ساله باز و به خوبی بازدید شوند و در صورت نیاز عوض شوند. ما در این مقاله قصد داریم در خصوص اینکه اصلا شناور چیست و نحوه نصب و تنظیم شناور کولر آبی با هم صحبت کنیم.


images/آموزش_نحوه_تعویض_پوشال_کولرآبی_و_زمان_آن_/آموزش_نحوه_تعویض_پوشال_کولرآبی_و_زمان_آن_.jpg

یکی از موضوعاتی که باید در بازدید دوره‌ای کولر آبی مد نظر قرار بگیرد کیفیت و تمیزی پوشال کولرآبی است. کولرهای آبی برای اینکه بتوانند بهترین کیفیت خروجی باد را داشته باشند باید از پوشال مرغوبی که به خوبی مرطوب شده باشد برخوردار باشند.


images/دلایل_بوی_بد_کولر_آبی_و_روش_رفع_بوی_نامطبوع_آن/دلایل_بوی_بد_کولر_آبی_و_روش_رفع_بوی_نامطبوع_آن.jpg

با اینکه امروزه کولر‌های گازی و انواع اسپلیت و خنک کننده هوا وارد بازار شده و هر روز در خصوص آن تبلیغات زیادی صورت می‌گیرد ولی باز هم مردم ایران و بسیاری از نقاط جهان همچنان استفاده از کولر آبی را بهترین گزینه تهویه هوا می‌دانند.


images/روش_های_از_بین_بردن_رسوبات_کولر_آبی/روش_های_از_بین_بردن_رسوبات_کولر_آبی.jpg

با شروع فصل گرم سال راه‌اندازی کولرهای آبی سرآغازی است برای اینکه خودمان را از گرما نجات دهیم. اما اصل اولیه راه‌اندازی کولرهای آب سرویس دوره‌ای کولرهای آبی و احتمالا انجام تعمیر کولر آبی برای داشتن یک فصل پر از آرامش هستیم. اما صرف نظر از همه کارها و سرویس‌هایی که برای کولرها انجام می‌شود زدودن رسوب کولرها کاری بسیار دشوار است و کمتر کسی حتی به این موضوع توجه می‌کند.


images/تعویض_پولی_کولر_آبی/تعویض_پولی_کولر_آبی.jpg

>یکی از اجزا مکانیکی کولرآبی که نقش تعیین کننده‌ای در حرکت و کیفیت چرخش پروانه کولرآبی دارد پولی کولر می‌باشد. پولی عموما از اجزائی است که به این راحتی آسیب نمی‌بیند و کمتر شاهد خرابی آن هستیم.


images/نحوه_روغن_کاری_پمپ_آب_کولرآبی/نحوه_روغن_کاری_پمپ_آب_کولرآبی.jpg

قبلا در مقاله تعمیر کولرآبی و همچنین در مقاله سرویس کولرآبیتوضیح دادیم که یکی از موضوعاتی که باید در هنگام بازدید دوره‌ای کولرآبی حتما مورد بررسی قرار بگیرد پمپ آب کولرآبی است.