02177417286 اسماعیلی

لوله کشی شوفاژ به روش کلکتوری

امروزه لوله کشی شوفاژ به دو صورت انجام می شود.
1.    لوله کشی به روش سنتی
2.    لوله کشی به روش کلکتوری

لوله کشی شوفاژ به روش سنتی همان لوله کشی های معمول می باشد که در قدیم در ساختمانها اجرا می شده و هنوز هم در حال اجرا می باشد که آب رفت و برگشت بعد از پکیج یا موتورخانه  مستقیما وارد سیستم می شود.
اما در روش کلکتوری آب بعد از خروج از پکیج یا موتورخانه اول وارد کلکتور می شود و کلکتور توسط شیرهایی که به آن نصب شده است آب را به طور مستقیم به سیستم پخش می کند.

ساختار کلی کلکتور
کلکتور وسیله ای است میله ای شکل که دارای انشعاب هایی از زیر به تعداد مورد نظر می باشد. دو طرف آن باز بوده و شیرهای رفت و برگشت بطور جداگانه در کلکتورهای مجزا وصل می شوند. در بعضی از مدل ها در قسمت بالایی کلکتور نیز خروجی هایی وجود دارد که محصل اتصال شیرهای اتومات یا هواگیری می باشد.
طریقه استفاده کلکتور بدین شکل می باشد که آب ورودی از یک سمت کلکتور وارد می شود و از طریق شیرها وارد سیستم می شود. و برای مسیر برگشت نیز آب از طریق شیرها وارد کلکتور می شود و توسط لوله برگشت به پکیج یا موتورخانه برای بازگرمایش بر می گردد.

در این روش از لوله های پنچ لایه برای لوله کشی شوفاژ استفاده می شود که این لوله با توجه به ساختار خود را مقاوت بیشتر و اتلاف حرارتی کمتری در مسیر نسبت به لوله های پلیمری می باشند.

از مزیتهای لوله کشی شوفاژ به روش کلکتوری می توان به این موارد اشاره کرد:
1.    آب وارد شده به سیستم به همه رادیاتورها با سرعت و شدت یک نواخت پخش می شود، که این باعث می شود  همه رادیاتورها با اختلاف زمانی کمتری (به علت مسافت هر رادیاتور با کلکتور)  گرم شود.
2.    دورترین و نزدیکترین رادیاتور اختلاف دمایی را با یکدیگر ندارند که این مشکل را در روش سنتی می توان مشاهده کرد.
3.    از مزیتهای مهم استفاده از سیستم کلکتوری می توان به قطع یا وصل کردن هر رادیاتور به صورت مجزا اشاره کرد که در صورت خرابی یا مشکل در سیستم گرمایشی واحد شما مداری که دچار مشکل شده را قطع می کنید و بخشهای دیگر سیستم در حال انجام کار می باشد. و به رفع مشکل می پردازید و در سیستم های سنتی این مشکل بزرگی می باشد که ممکن است زمان و هزینه زیادی برای رفع مشکل ایجاد کند.

یکی از خدمات گروه تأسیسات 24 ساعته اسماعیلی اجرای لوله کشی شوفاژ به روش کلکتوری می باشد. برای بازدید رایگان از پروژه شما، با ما تماس بگیرید.

 

 

دیدگاه‌ها  

0 # بهرام کربلای اسمعیلی 1396-05-17 23:42
لطفا فیلم اموزشی نصب ولوله کشی پکیچ هم از نو پنچ لایه و هم از نوع لوله ف.یل ذار سفید رو برام بفرستید با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # اسماعیلی 1396-05-18 10:04
با سلام
ممنون بابت اینکه ما را در جهت بهبود سایت از نقطه نظرات خود آگاه می سازید
این فیلم در دستور کار تیم تولید محتوای سایت قرار دارد و امیدواریم به زودی کار فیلمبرداری آن آغاز گردد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # عقیل 1396-10-26 21:35
سلام مزیت روش کلکتوری با توجه ب هزینه بیشتری ک نسبت به روش سنتی داره ،چیه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید